Hakkımızda

tarih evi
Tarih Evi

Tarih, ülkemizde en fazla tartışılan ancak tartışıldığı kadar kıymet bilmeyen bir bilim dalıdır. Bunun en büyük sebebi ise tarih biliminde herkesin bir fikrinin olmasıdır. Tarih nedir? sorusuna dahi cevap veremeyecek olanların bile herhangi bir tarihi olay hakkında fikri oluyor.

Tarih Evi, ülkemiz insanın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasına üzülen bir tarih öğretmeni tarafından insanlara kısa tarih bilgileri paylaşma hevesiyle ortaya çıkmış bir internet bloğudur. Araştırmayı seven bir tarih öğretmeni olarak bu misyon ile araştırmalarını paylaşmaktan zevk alan bir blog çıktı ortaya. Kendisini sürekli güncellemeyi ve geliştirmeyi hedef edindiği için her girdiğinizde farklılıklar görmeniz olasıdır. Tarih Evi olarak çokta büyük işler yapmıyoruz, sadece tarih yazıyoruz.

Yakın zamanda farklı konulara da değinmeyi istiyoruz. Bu amaçla farklı, eğlenceli ve bilgi içeren konular araştıyoruz. Bütün bunları yaparken sınava hazırlanan öğrencileri de unutmayarak ücretsiz ders notları da blogta yer alacak. Bütün bu araştırmaları yaparken sizlerden de destek almayı çok isteriz. Araştırmamızı istediğiniz, bizim gözümüzden görmek istediğiniz konuları bizlere aktarırsanız eğer doğru bilgiler ışığında yorumlamaktan çok mutlu oluruz. Bu amaçla bizlere ulaşmaktan çekinmeyin. Tarih Evi’ne iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Sevgilerle.

  • Arşivler